02 tammi Selviydy muutoksen myllerryksessä – ratkaisukeskeinen työote kirjastopalveluiden muutoksessa 26.9. Helsinki
Kirjastopalvelut uudistuvat jatkuvasti. Palvelut ja mediat muuttuvat, asioita on tehtävä taloudellisemmin ja tehokkaammin.
Koulutuspäivän tavoitteena on antaa kirjastojen työntekijöille ratkaisukeskeisiä eväitä kohdata työn muutoksia rakentavasti sekä edistää työhyvinvointia ja työyhteisön toimivuutta. Teemoina ovat muun muassa omien asenteiden vaikutus työhyvinvointiin, selviytymisstrategiat muutoksessa ja työelämätaidot myönteisen ilmapiirin tekijänä.
Kouluttajana toimii FM Anita Hedman HedCo Oy:stä. Hän on kouluttajapsykoterapeutti, ratkaisukeskeinen coach ja työyhteisövalmentaja.
Koulutuksen järjestävät Helmet-kirjastojen seudullinen koulutusryhmä Sedu ja AKE Porvoo.
Aika
26.9.2019 klo 9–15.30
Paikka
Pasilan kirjaston auditorio, Helsinki
Ohjelma
9–11.30 Selviydy muutoksen myllerryksessä, teemoja ja harjoituksia (tauot tilanteen mukaan)
11.30–12.30 Lounas (omakustanteinen)
12.30–13.45 Selviydy muutoksen myllerryksessä jatkuu
13.45‒14 Kahvitauko (AKE Porvoo tarjoaa)
14‒15.30 Selviydy muutoksien myllerryksessä jatkuu
ILMOITTAUTUMINEN 20.9. MENNESSÄ
Ilmoittaudu koulutukseen osoitteessa https://forms.gle/QxfuZMVdBRJt1Gep8 viimeistään 20. syyskuuta.
Lisätietoja
Katja Jokiniemi, katja.jokiniemi@hel.fi, 040 334 9656
Ei kommentteja